Şimdi İletişime Geçin!

Buler

İsviçreli saat markası Buler 1945 yılında Société Suisse de l'Industrie Horlogère tarafından kuruldu.

Kurucular Charles ve Albert Buhler 1954 yılında firmanın yönetimini Walter Rufli’ye devretti… O zamanlar küçük bir ofiste 15 kişiyle çalışan marka zamanla ihtiyaçlara cevap verebilmek için büyümeye gitti. 1956 yılında İsviçre Jura Dağı eteklerindeki Lengnau köyünde modern fabrikasını açan Buler, mükemmel bir organizasyonla hızla büyümeye başladı… Ve artık dünya çapında 65 ülkede saatleri biliniyordu…

1957 yılında saat üreticilerinin mekanik saatlere yönelmesiyle marka bu rekabeti yakından takip etti ve pin-lever saatlerin öncü üreticilerinden biri oldu.

1960’lı yıllarda taleplerin giderek arttığını fark eden firma büyüme adına önemli bir adım atmak zorundaydı. Mevcut binasını büyüterek departmanlara ayırdı ve 29 Ekim 1960 tarihinde yeni binasını düzenlediği açılış töreniyle faaliyete geçirdi.

Quartz saatlerin gelmesiyle birlikte üretimindeki başarıları bu alanda gösteren Buler, 1971 yılında Century adını verdiği otomatik saatinin kadranında disk üzerinde saat ve dakikayı göstermesiyle dünya çapındaki ününü bir kez daha kanıtlamış oldu.

90’lı yıllarda Uzakdoğu pazarına da yönelen Buler,  Sea Legend, Ocean Conqueror ve birçok modeliyle saat dünyasının önemli isimlerinden.

© 2022 Kuz Optik ve Saat San. ve Tic. Ltd. Şti.. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.